• OZNAM

• Milí rodičia, podľa posledného Usmernenia k postupu základných škôl v čase platnosti Uznesenia vlády Slovenskej republiky z 27. októbra 2020 platí, že:

• zákonný zástupca dieťaťa, ktoré navštevuje základnú školu, predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti

• zákonný zástupca , ktorí bude po celoplošnom testovaní pozitívny, je povinný oznámiť tento výsledok základnej škole,

• dieťa, ktorého sa zákonný zástupca nezúčastní celoplošného testovania a ostáva v 10 dňovej  domácej karanténe,  môže navštevovať ZŠ ,ale sprevádzajúca osoba musí byť negatívne testovaná ,

• základná škola nebude vyžadovať od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19

• žiaci prvého stupňa základnej školy, ktorí majú nad 10 rokov a nevedia sa preukázať negatívnym výsledkom RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19, nemôžu sa zúčastňovať prezenčnej výučby (teda nevzťahuje sa na nich bod A1 ods. 13 a bod A2 ods.11 Uznesenia vlády č. 678/2020).

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu súvisiacu s výskytom a šírením ochorenia COVID-19 žiadam zákonných zástupcov dieťaťa, ktorí sú nezamestnaní alebo sú na rodičovskej či materskej dovolenke, aby zvážili pobyt svojho dieťaťa v ŠKD.

Mgr. Danka Karabinošová

riaditeľka ZŠ s MŠ

• Organizácia vyučovania od 26.10. 2020

•

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu na základe Rozhodnutia Ministra školstva, nastáva zmena v organizácii  vyučovania:

• 1. stupeň – prezenčná forma vyučovania (bez zmeny),
            • jesenné prázdniny sa uskutočnia v termínoch  30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

Vyučovanie bude prebiehať podľa rozvrhu od 1. po 5. hodinu vo všetkých  ročníkoch.

ŠKD -   Schádzanie  – vo vlastných triedach od 6.45 h

-   Popoludňajšia činnosť -  vo vlastných triedach  do 15,30 h

• stravovanie žiakov bude prebiehať nezmeneným spôsobom:

1. ročník o 12,00 h.

2. ročník o 12,10 h.

3. ročník o 12,30 h.

4. ročník o 12,40 h.

V školskom roku 2020/2021 vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť školské aktivity podľa § 28 ods. 16, § 30 ods. 7 a § 33 ods. 12 školského zákona najmä

a) výlety a exkurzie,

b) športové výcviky a školské športové súťaže,

c) pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode,

d) kurzy na ochranu života a zdravia,

e) kurzy pohybových aktivít v prírode,

f) saunovanie,

g) dni otvorených dverí do odvolania.

• Milí rodičia,

• v tomto čase, kedy sa epidemiologická situácia spôsobená šírením ochorenia Covid-19 stále zhoršuje, vydal minister školstva na základe návrhov a opatrení Ústredného krízového štábu nové Rozhodnutie o opatreniach pre školy s účinnosťou od 12. 10. 2020, aby sa tak zabezpečila ochrana zdravia a znížilo sa tak riziko prenosu tohto ochorenia.

V záujme zachovania výchovy a vzdelávania v materských školách a základných školách sa pristupuje k týmto obmedzeniam:

• výchova a vzdelávanie bude prebiehať v základných školách aj naďalej prezenčnou formou,
            • žiaci sú povinní nosiť rúško aj počas výchovno-vzdelávacieho procesu v triedach,
            • mimoriadne sa prerušuje záujmové vzdelávanie (krúžky) v školách,
            • rušia sa všetky skupinové školské aktivity a voľnočasové aktivity.

Naďalej prosíme o dodržiavanie doteraz vydaných pokynov riaditeľkou školy až do odvolania.

Počas tejto mimoriadnej situácie, prosíme rodičov, ktorí majú svoje deti umiestnené v ŠKD, aby zvážili nutnosť pobytu dieťaťa v tomto zariadení.

Verím, že všetkým nám záleží na tom, aby naša škola ostala aj naďalej v zelenej fáze a preto Vám prajem, milí rodičia, pevné zdravie a veľa síl do ďalších dní.

riad.školy

Mgr.Danka Karabinošová

• POKYN NA ORGANIZÁCIU A PODMIENKY VÝCHOVY A VZDELÁVANIA ZŠ V ŽUPČANOCH

• Na základe opatrenia a rozhodnutia ÚVZ SR zo dňa 30. 9. 2020  a zvyšujúceho sa počtu pozitívnych výsledkov testov na Covid 19, nariaďuje riaditeľka školy:

• v dňoch od 5. 10. do odvolania minimalizovať počty detí v ŠKD v rannom a poobednom čase. Deti, ktorých rodičia a blízki príbuzní sú v rannom čase od 6,45 h do 7,40 h a v poobednom čase do 16,30h doma, budú vyzvaní k tomu, aby pobyt v ŠKD počas týchto dní úplne prerušili (s výnimkou obeda), alebo skrátili maximálne do 13,30 h. Ostatných rodičov, ktorí nemajú možnosť zabezpečiť dozor svojim deťom, upozorňujem na skrátenie pobytu detí v ŠKD počas týchto dní do 15,30 h.
            • v dňoch od 5. 10. do odvolania nebude žiadne dieťa pri podozrení na ochorenie vpustené do školy (zvýšená telesná teplota, kašeľ, silné nachladnutie, kýchanie, zvracanie, hnačky, náhla strata chuti a čuchu)
            • nosenie rúšok žiakom vo všetkých ročníkoch v dňoch od 5. 10. do 9. 10. 2020 aj počas výchovno-vzdelávacieho procesu,
            • Telesná a Hudobná výchova sa bude realizovať len teoretickou formou,
            • realizácia krúžkovej činnosti žiakov sa od 1. októbra neuskutoční až do odvolania,
            • kultúrne a umelecké aktivity mimo povinného výchovno-vzdelávacieho procesu sa nebudú realizovať až do odvolania,
            • organizácia hromadných podujatí (napr. rodičovské združenia, zasadnutia rady rodičov, rady školy) sa bude realizovať dištančnou formou,
            • stravovanie žiakov bude prebiehať nezmeneným spôsobom,

1. ročník o 12,00 h.

2. ročník o 12,10 h.

3. ročník o 12,30 h.

4. ročník o 12,40 h.

Žiaci sa budú stravovať tak, aby sa triedy pri sedení za stolmi nepremiešavali.

riad.školy

Mgr.Danka Karabinošová