• Plán zasadnutí Rady školy v šk.roku 2023/2024

• RADA ŠKOLY PRI ZŠ s  MŠ Župčany 171

Plán zasadnutí na šk. rok  2023/2024

V zmysle štatútu rady školy sa uskutočnia štyri stretnutia RŠ. Podľa aktuálnej potreby sa členovia rady školy stretnú aj mimo stanoveného plánu.

Obsah jednotlivých stretnutí vyplýva hlavne z ustanovenia § 5 ods. (7) zákona č. 596/2003 Z.z. a podľa konkrétnych podmienok školy budú zaradené ďalšie aktuálne otázky.

August-September

• Plán činnosti na školský rok – koncepčné zámery školy, možnosti záujmovej činnosti žiakov (napr. vzdelávacie poukazy, kultúrne poukazy, projekty...).
          • Informácia o organizačnom, personálnom a materiálno-technickom zabezpečení školy v šk. roku.
          • Vyjadrenie k správe o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení (v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 9/2006 Z. z. ).
          • Prerokovanie a schválenie ŠkVP /4.roč./, iŠkVP /1.-3.roč./, iŠkVP Cesta za poznaním.

December

• Úroveň spolupráce s rodičmi, formy, možnosti ďalšieho rozvoja (formy rodičovských združení, kultúrne programy, akadémie...) .
          • Zhodnotenie podielu školy na akciách v rámci obce.
          • Príprava na zápis do 1. ročníka – ponuka možností školy.
          •  Návrh rozpočtu školy na kalendárny rok.

Január - február

• Výsledky hospodárenia školy za predchádzajúci rok.
          • Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti za prvý polrok šk. roka.
          • Rozpočet školy na kalendárny rok.

Máj - jún

• Návrh na organizáciu ďalšieho školského roka, počty žiakov prijatých do 1. ročníka pre budúci šk. rok, návrh na skladbu nepovinných a voliteľných predmetov – personálne, priestorové a materiálne zabezpečenie.
          • Správa o výsledkoch výchovno-vzdelávacej činnosti za školský rok
          • Informácia o využívaní priestorov školy (napr. počítačové miestnosti), počas prázdnin, možnosti využívania počas školského roka v mimovyučovacom čase
          • Úspešnosť žiakov v súťažiach...

Ak vznikne potreba mimoriadneho zasadnutia, stretnutie sa uskutoční mimo plánu (napr. vyradenie zo siete, výberové konanie, ak o to požiada napr. riaditeľ ZŠ...)